Skip to main content
2023 - 2024Společné akce

SEV Hlídka: Středisko ekologické výchovy Hlídka (17.5.2024)

By 27. 5. 2024No Comments

Děti byly rozděleni do dvou skupin – na předškoláky a malé děti. Předškoláci se zúčastnily výukového programu: „Včelko-hrátky“, kde Včelka Zuzka zavede děti do úlu a udělá z nich svoje včelí kamarády. Vyzkouší si sbírání pylových zrnek, zatančí si včelí taneček a zbaví se nezvaných návštěvníků úlu. Závěrečná ochutnávka medů a nektarů určitě bude sladkou tečkou.

Malé děti měly program: „Zvířátka na Hlídce“, kde se kontaktní formou seznámí se zvířaty chovanými na Hlídce, od roztomilých králíčků, morčátek až po exotický hmyz. O každém druhu se dozví základní informace a zajímavosti z jejich života, naučí se je správně držet a starat se o ně. Program je zaměřen na fyzický kontakt se zvířaty a budování vztahu k nim.